10 důvodů, proč koupit byt od developera v Praze.

10 důvodů, proč koupit byt od developera v Praze.

Koupit nemovitost na sekundárním trhu nebo od developera? – klady najdeme, jak v prvním, tak ve druhém případě.

Dnes se podíváme na 10 základních výhod bytů v novostavbách:
1. Právní úprava – vyhnete se nepříjemným překvapením, například v podobě nezapsaného dědice či nelegální transakce v minulosti, které by mohly vést ke zrušení kupní smlouvy o prodeji.
2. Lepší stav než u starého bytového fondu – nejen samotné budovy, ale i bytu, jelikož je to úzce propojeno. Platí to nejen o zdech, ale také například o komunikacich.
3. Platby za služby – ve většině případů jsou v nových budovách nižší než ve starých budovách. V posledních letech se stavitelé snaží např. instalovat solární panely, které významně šetří elektřinu.
4. Úspora nákladů – za služby makléřů a obecně, s ohledem na náklady za metr čtvereční po rekonstrukci. Některé realitní kanceláře, včetně Lekvi group, mají dohodu s developery a neúčtují provize od kupujících nemovitostí na primárním trhu.
5. Pohodlné uspořádání – často existuje možnost provést změny ve stavebním procesu.
6. Bezpečnostní systém a parkování – málokdy dostupné v domech starého bytového fondu. Oproti tomu v moderních bytových komplexech je tato možnost vždy k dispozici.
7. Záruka odstranění vad – platí pouze při nákupu přímo od stavitele po dobu 5 let. Pokud po uzavření kupní smlouvy o prodeji bytu s běžnou fyzickou osobou narazíte na nějaké problémy, budete je muset vyřešit na vlastní náklady.
8. Dobře vyvinutá infrastruktura – v současnosti se ve většině případů staví nové budovy v oblastech, kde najdete vše, co potřebujete, v docházkové vzdálenosti. V blízkosti domova bude zahrada, škola, nemocnice, obchody, lékárna, pobočka banky atd.
9. Absence daně – při nákupu nemovitostí na sekundárním trhu v České republice. V Praze je poskytována 4% daň, která se neúčtuje v případě koupi bytu od developera.
10. Velký výběr – umožní Vám vybrat si tu nejlepší variantu, a současně pořídit nemovitost s hypotékou za výhodných podmínek.

Nechte nám kontaktní údaje a my Vám poskytneme konzultace