10 pražských čtvrtí: Jak si vybrat, kde chcete v Praze bydlet?

10 pražských čtvrtí: Jak si vybrat, kde chcete v Praze bydlet?

Klienti Lekvi Group často směřují na makléře otázky spojené s tím „Jaká lokalita je nejlepší pro koupi bytu? Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, jelikož se vše odvíjí od osobních preferencí, cílů a možností rozpočtu. Tento článek bude však přínosný pro ty z Vás, kdo se zatím ve městě moc dobře neorientuje, anebo bydlí v Praze teprve několik měsíců.

Centrum města – Praha 1.

Skládá se z historického „Starého města“, jednoho z nejkrásnějších míst v současné Evropě a „Nového města“, které sjednocuje Karlův most. V této části města se nachází nejvýznamnější památky hlavního města, množství významných obchodních značek, davy turistů a nejvyšší ceny za m2. Ceny bytů a komerčních nemovitostí ovlivňuje množství faktorů: stav bytu, architektonická hodnota a atraktivita stavby, rozmístění obchodních prostorů v domě, výhled z okna a občanská vybavenost v okolí.

V centru převažují byty ve starých domech. Novostavby tu nenajdete. Vyskytují se zde stavby z dob Karla IV postavené před 7 staletími.

Velké mezinárodní firmy též preferují umístění kanceláří v centru. Komplikace mohou nastat při hledání vhodného parkovacího stání. Další nevýhodou jsou vyšší ceny na produkci v blízkých obchodech a také to, že v budovách často chybí výtah.

Praha 1 – jedná se o lokalitu, která není vhodná pro střední třídu nebo rodinu s malými dětmi. Bydlí tu spíš jedinci, kteří se touží ponořit do romantické atmosféry středověku nebo ti, kdo kupují byt na investici nebo za účelem pronájmu, jelikož ceny za m2 stále rostou.

Cena za metr čtvereční se pohybuje kolem 188 044 kč/m2.

Nechte nám kontaktní údaje a my Vám poskytneme konzultace