10 tipů, jak zařídit byt pro krátkodobý pronájem

10 tipů, jak zařídit byt pro krátkodobý pronájem

Pronajímání bytu na den či kratší časové úseky přináší vyšší zisk než dlouhodobý pronájem bytu. Na druhou stranu je to také poměrně časově náročné. Samotná schůzka s novým nájemcem a úklid bytu před jeho odevzdáním zabere minimálně 2- 3 hodiny. Mimo jiné je tu i pár dalších věcí, které je nutno při krátkodobém pronájmu zohlednit. V tomto článku jsme společně s makléři z realitní kanceláře Lekvi.Group, kteří se zabývají pronájmem bytů v Praze, shrnuli pár doporučení:


1. Pokuste se rozmístit v bytě více míst na spaní. Do spíže nebo posuvné skříně můžete snadno schovat skládací postel či nafukovací matraci pro případ, že se sejde větší skupina lidí.

2. Měkké části nábytku pokryjte potahy, ochranu před slunečními paprsky zajistí snadno čistitelné rolety nebo žaluzie – tato opatření usnadní práci a zkrátí čas strávený
úklidem.

3. Pokud máte na podlaze koberec, je lepší ho odnést pryč. Mytí podlahy zabere méně času než čištění koberce.

4. Do koupelny přidejte protiskluzové rohožky, které zajistí ochranu před uklouznutím a zároveň je lze po umytí rychle vysušit.

5. Snižte počet otevřených polic a drobných dekorativních předmětů, abyste zkrátili dobu úklidu a nemuseli se zabývat figurkami a jinými proprietami.

6. V kuchyni stačí nechat základní vybavení jako: sporák, lednici, rychlovarnou konvici a mikrovlnku – ty jsou zpravidla nejpoužívanější.

7. Jednou z nezbytných věcí je pračka s krátkým pracím programem. Zároveň by také mělo být nájemci k dispozici vše, co je potřeba pro úklid.

8. Neměl by chybět ani fén, žehlička a žehlící prkno.

9. Kupte několik sad povlečení a ručníků. Vybírejte světlé odstíny, jednobarevné nebo nenápadné vzory. Materiál by měl být takový, aby nebylo potřeba ho žehlit.

10. Vytvořte v bytě příjemnou atmosféru. Stěny ozdobte obrazy nebo plakáty. Do pokojů přineste pár nenáročných pokojových rostlin.

Další tipy:

• Pokud jste se rozhodli, že nechcete využívat služby realitní agentury, tak byste měli pořídit několik povedených fotografií bytu pro vytvoření inzerátů o pronájmu. Pro tento účel je možné najmout profesionálního fotografa. Napsat kvalitní text vám může pomoci copywriter.

• Vždy dokončete úklid před příchodem nových nájemců a přicházejte včas na předání nebo vyklizení bytu, abyste zanechali dobrý dojem. Pozitivní ohlasy a recenze vám pomohou rychleji získat pravidelné zákazníky.


Nechte nám kontaktní údaje a my Vám poskytneme konzultace