7 mýtů o trhu s nemovitostmi

7 mýtů o trhu s nemovitostmi

Zajímá Vás, které mýty o nemovitostech v průběhu posledních 5–10 let už jsou dávno minulostí? Čtěte dál.

Mýtus 1: První a poslední patro stavby – není atraktivní

Ve většině obytných komplexů se dnes v prvním patře nachází komerční prostory, které jsou často vyprodány ještě před dokončením výstavby. V nejvyšších patrech jsou rozpoloženy penthousy nebo tzv.High Flats“, jež jsou také velmi žádané a řadí se do kategorie luxusních bytů.

Mýtus 2: Cihlový dům je vždy lepší

V polovině 20. století byla kvalita domů postavených z cihel opravdu lepší. Není to však jediný faktor určující kvalitu stavby. Mimo jiné se v dnešní době už vyrábí např. velmi kvalitní betonové panely. Obecně existuje mnoho různých technologií a dalších materiálů, kterým cihla v kvalitě ustupuje. Při výstavbě domu je velmi důležité dodržovat všechny normy a standarty.

Mýtus 3: Nízká cena zaručí vysokou poptávku 

Ceny v Praze opravdu nejsou nízké. Lidé se však při výběru bydlení nedívají pouze na cenu. Zájem o koupi ovlivňuje zejména kvalita výstavby, dispozice a celková infrastruktura vybrané lokality. 

Mýtus 4: Vysoká cena = kvalita

Nové technologie ve stavebnictví a chytré plánování bytů umožňují developerům vytvářet zajímavé varianty bydlení, jež nebudou stát „všechny peníze světa“. Atraktivní byty za rozumnou cenu lze najít dokonce i mezi luxusnějšími alternativami.

Mýtus 5: Čím větší obytná plocha, tím lépe.

Po hospodářské krizi se pozornost developerů zaměřila více na dispoziční řešení bytů než na množství metrů čtverečních. Efektivnější a pohodlnější dispozice umožňuje snížit cenu bytu a je zde vyšší pravděpodobnost, že se rychleji prodá.

Mýtus 6: Byty v novostavbě jsou dražší

Cena bytu v novostavbě v Praze je častokrát nižší než na sekundárním trhu. Zejména, pokud se podíváme na nabídky luxusních bytů. Kupující navíc při provádění transakce ušetří 4 % na dani a mnohdy ani neplatí žádnou provizi realitním kancelářím. (více najdete v článku: 10 důvodů, proč koupit byt od developera v Praze).

Mýtus 7: Bydlet za městem je neatraktivní a nepohodlné

V blízkosti Prahy je několik atraktivních oblastí, kde jsou ceny na bydlení srovnatelné s byty v oblíbených rezidenčních lokalitách hlavního města. Jedním z příkladu je obec Průhonice.

Nechte nám kontaktní údaje a my Vám poskytneme konzultace