Bonus na 25 tisíc pro OSVČ je tu. Jak zažádat o podporu.

Bonus na 25 tisíc pro OSVČ je tu. Jak zažádat o podporu.

S potěšením informujeme, že Finanční správa zveřejnila doporučený vzor žádosti o jednorázový kompenzační bonus 25 tisíc korun, viz odkaz
https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/media-a-verejnost/nouzovy-stav/kompenzace-osvc

Také na stránce najdete všechny potřebné informace k podání žádosti, včetně pokynů k vyplnění a seznamu e-mailových adres správců bonusu.

Formulář je totiž optimalizovaný výhradně pro operační systém Microsoft Windows 7 a jeho novější verze. Uživatele macOS budou potřeboval program Acrobat Reader 9.1, případně jeho novější verzi.

Nejprve vyplníte kraj a místně příslušný finanční úřad ke správě vaší daně z příjmu, jemuž budete žádost směrovat. Uvedete osobní a kontaktní údaje. Nezapomeňte na číslo svého bankovního účtu.

Vyberteobdobí, za které příspěvek žádáte. Pravděpodobně zvolíte variantu „plné částky“, tedy 25 tisíc. Pokud na ni nárok nemáte, zvolíte jiné období a podpora se poměrně zkrátí. Za každý den, kdy splňujete podmínky, náleží 500 korun.

Vyplněný soubor už jen stačí zaslát na finančák. Nejlépe prostřednictvím datpvé schránky, ale můžete také e-mailem. V takovém případě dokument vytiskněte, podepište, naskenujte a odešlete jej na e-mailovou adresu příslušného úřadu. Do předmětu uveďte „Žádost o kompenzační bonus pro OSVČ“.

Nechte nám kontaktní údaje a my Vám poskytneme konzultace