Česko je na 6. místě v evropském žebříčku růstu cen nemovitostí

Česko je na 6. místě v evropském žebříčku růstu cen nemovitostí

Dle údajů za druhé čtvrtletí roku 2020 ceny českých nemovitostí v porovnání se stejným obdobím minulého roku stouply o 7,7 %. Díky tomu je Česká republika na 6. místě v evropském žebříčku růstu cen nemovitostí.  


Tyto údaje vycházejí z výzkumu Eurostatu - statistického úřadu EU. Z tohoto výzkumu také vidíme, že Česká republika v prvním čtvrtletí roku 2020 byla taktéž na 6. místě. Ale evidovaný nárůst cen byl ještě výraznější a činil 9,5 %.


Evropskou jedničkou ve druhém čtvrtletí roku 2020 se stalo Lucembursko - vykazuje nárůst o 13,3 % za rok. Druhé místo patří Polsku - nárůst 10,9 %. Třetí je Slovensko, kde ceny nemovitostí za rok stouply o 9,7 %. Německo hlásí roční nárůst o 6,6 %.


V Evropské unie jsou ale i státy, kde ceny nemovitostí klesají. V Maďarsku se ceny za předchozích 12 měsíců snížily o 5,6 %. Kypr hlásí pokles o 2,9 %.


V letošním srpnu v České republice byla zahájena výstavba celkem 3198 budov. Jde o pokles o 3 % proti předchozímu roku. Tato skutečnost růst cen jen podpoří. Bylo předáno celkem 2992 obytných domů, což je o 1,7 % méně v porovnání s předchozím rokem. 

Nechte nám kontaktní údaje a my Vám poskytneme konzultace