6 důvodů: Proč Vám mohou zamítnout žádost o hypotéku?

6 důvodů: Proč Vám mohou zamítnout žádost o hypotéku?Při žádosti o hypotéku čelí mnoho dlužníků neúspěchu. Banka může žádost zamítnout ve fázích: přijímání a přezkumu dokumentů, nebo dokonce při podepisování úvěrové transakce. V každém případě existují objektivní důvody, které banka v praxi nezveřejňuje zákazníkům, a to jako např.: nedostatek finančních prostředků na zálohu, nedostatek vlastních financí, stáří - hlavní důvody odmítnutí. Existují však takové faktory, které dlužníci nezohledňují, zapomínají na ně nebo nevědí.

Jaké jsou důvody pro zamítnutí žádosti o hypotéky jsme se dozvěděli od Ekaterina Chalenko, vedoucího oddělení pro hypotéky - Lekvi-Group:

• Nesprávně vyplněné žádosti a dotazníky, nepravdivé informace. Jste plně zodpovědní za údaje, které se předkládají bance, proto byste měli pečlivě a upřímně vyplnit všechny formuláře.
• Špatná úvěrová historie a osvobození od hypotečního úvěru. Dluhy, opožděné platby, soudní řízení ovlivňují úvěrovou historii. Odmítnutí při poskytování hypotečních úvěrů informují banky úřadu pro úvěrové historie. Kromě toho mohou existovat údaje o dluzích vašich blízkých, které snižují úvěrový rating žadatele.
• Centrální banka odkoupila měsíční předplatné od komerční banky. Pokud nedoplatky na bankovním účtu překročí 1000 korun, zaplatí ji Česká centrální banka a účet je jednostranně uzavřen. I když nemáte dluh, tak jsou údaje o něm zaznamenány a převedeny na úřadu pro úvěrové historie. To také snižuje rating.
• Předmět financování nesplňuje podmínky úvěrové instituce. Velmi důležitý bod, aby jste se vyhnuli problémům s nemovitostmi. Pokud z takového důvodu odmítnou úvěr, určitě stojí za výběr jiný byt či dům.
• Spotřebitelské úvěry. Banka vždy bere v úvahu vaše měsíční účty. Na co používáte kreditní karty, malé spotřebitelské úvěry atd. jsou náklady a snížují čistý příjem, tudíž i případnuo výši hypotéky. V tomto případě může zaměstnanec banky nabídnout znovu vystavit žádost o menší částku. Proto je lepší kontaktovat kvalifikovaného hypotečního specialistu, který převezme kontrolu procesu zpracování hypotéky a bude schopen opravit údaje včas nebo doplnit balíček potřebných dokumentů.

Každá žádost o hypotéku - je individuální. Proto odborníci skupiny Lekvi pečlivě pracují na všech možných drobnostech, aby zabránili zamítnutí. Informujeme Vás o tom, které údaje budou převedeny úřadu pro úvěrovou historii. Díky vysoce kvalifikovaným zaměstnancům hypotečního oddělení schválily banky v 98% případech vydání úvěrů na koupi nemovitosti.

Nabízíme výhradní podmínky hypotečních úvěrů i pro nerezidenty!
Je velmi snadné se obrátit na oddělení hypoték skupiny Lekvi-Group! Napište nám zprávu s vašimi údaji a získejte předběžný výpočet hypotéky od našich specialistů.

Nechte nám kontaktní údaje a my Vám poskytneme konzultace