7 kroků, jak na nákup nemovitostí v České republice

7 kroků, jak na nákup nemovitostí v České republice

Od roku 2009 je zjednodušený proces pro koupi bytu v České republice pro cizince. Registrace je umožněná pro jednu osobu či více osobám v jakémkoli podílovém spoluvlastnictví.
Přestože je proces nákupu rychlý a přehledný, je lepší mít k asistenci zkušeného odborníka v této oblasti. Důležité je při nákupu nemovitosti, aby dotyčná osoba zkontrolovala dostupnost všech potřebných dokumentů.

Tady jsou 7 postupů, ze kterých se často skládá průběh nákupu nemovitostí v České republice.

1. Výběr objektu a rezervace.
Smluvní rezervace objektu je možná až na 3 dny. Tady stačí, aby vám právník nebo realitní makléř zkontroloval všechna povolení od developera nebo prodejce.

2. Záloha.
Smlouva je v českém jazyce. Uvádí všechny náležitosti transakce: doba rezervace objektu - průměrně 1 měsíc, datum podpisu kupní / prodejní smlouvy, pokuty za nesplnění závazku, cena movitého a nemovitého majeteku.
Obvykle činí záloha 3 až 10% ceny objektu. Pokud se kupující rozhodne zrušit obchod, zůstane tato částka prodejci, pokud je podepsána smlouva o rezervaci. Pokud prodávající zruší transakci, vrátí se záloha společně se sankcemi uvedenými ve smlouvě kupujícímu.
Platba zálohy je možná v hotovosti nebo prostřednictvím zvláštního vkladového účtu. (Escrow)

3. Otevření vkladového účtu
Zde uzavírá prodávající s bankou jinou smlouvu. Prodávající obdrží peníze z tohoto účtu po dokončení transakce, tj. Když kupující převede vlastnictví předmětu.
Bez vkladového účtu je transakce spojená s vysokým rizikem.

4. Podepisování smlouvy o prodeji
Tento dokument je základem pro převod vlastnictví. Musí být v českém jazyce, ale můžete si objednat další překlad. Po podpisu je třeba zaplatit správní poplatek za zápis do katastru nemovitostí a finančně se odměnit specialistům, kteří se na transakci podíleli.
Důležitý bod! Smlouva o prodeji je ověřena notářem, který kontroluje dostupnost a pravost všech povinných údajů v dokumentu a potvrzuje legálnost transakce.

5. Platební transakce.
Platba může být provedena z osobního účtu, který je zřízen u libovolné banky v České republice, nebo převodem peněz z jakéhokoli účtu v jiné zemi na zvláštní vkladový účet otevřený pro transakci.

6. Registrace nového vlastníka.
Registrace změny vlastnictví se provádí prostřednictvím katastru nemovitostí. Postup trvá 21-30 dní. Následně nový majitel obdrží kopii smlouvy o prodeji ověřené katastrem nemovitostí. Můžete si také objednat prohlášení o vlastnictví věci.

7. Obnovení smluv s veřejnémi službami a placení daní.
To vše se stane po ukončení prodeje. Klíče lze převést po registraci do katastru nebo ve fázi podepisování smlouvy s prodávajícím. Kupující je povinný zaplatit daň ve výši 4% do tří měsíců od transakce (neplatí v případě koupi novostavby).

Nechte nám kontaktní údaje a my Vám poskytneme konzultace